16. Aybastı-Kabataş Kurultay 25 Temmuz Cumartesi Günü Aybastı’da Yapılacak

03 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler, Katogorizeedilmemiş

16. AYBASTI-KABATAŞ KURULTAYI HAZIRLIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

16. Aybastı-Kabataş Kurultayı ile ilgili hazırlık çalışmalarının ilki 23 Ocak 2015  tarihinde Aybastı Elif Pide Salonu’nda yapıldı. Aybastı Belediyesi’nin düzenlediği kahvaltılı toplantıya  Aybastı’daki bütün sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla  siyasi parti temsilcileri katıldı. Öncelikle 16. Aybastı- Kabataş Kurultayı’nın yapılabileceği tarih ve kurultayı gündemi konuşuldu.  2015 Perşembe Yaylası Şenliklerinin  17-18-19 Temmuz tarihlerinde yapılacak olması dolayısıyla Kurultay’ın 25 Temmuz 2015 tarihinde yapılabilmesi konusunda uzlaşmaya varıldı.

16. Aybastı-Kabataş Kurultayı’nın bilimsel etkinlik konusu “Yörede Sağlık” olacak.  Bu konuda 15. Aybastı-Kabataş Kurultayı’nın sonunda da bu konu konuşulmuştu. Kurultay’ın öğleden sonraki oturumlarında yörenin bütün sorunları ele alınabilecektir.

Toplantı’nın sonunda Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ile Aybastı-Kabataş Kurultayı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aydın katılımcılara teşekkür etti.

 

Aynı gün Prof. Dr. Mehmet Aydın, Doç. Dr. Selim Eren ile Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ve AK Parti Aybası İlçe Başkanı Fazlı Eren’den oluşan grup Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret ederek Aybastı Meslek Yüksekokulu’nun yapılanması sürecinin hızlandırılması konusundaki taleplerini ilettiler.