Kurultay Çadırında Fotoğraf Sergisi Açılıyor…

12 Temmuz 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

10. Aybastı-Kabataş Kurultayı etkinlikleri kapsamında 21 Temmuz 2009 tarihinde Perşembe Yaylası Kurultay Çadırında Doç. Dr. Ertuğrul ALGAN’nın “Maviden Yeşile” fotoğraf sergisi açılacaktır. 21-27 Temmuz 2009 tarihleri arasında açık aklaca fotoğraf sergisi Fatsa’dan-Perşembe Yaylası’na kadar olan bölgeyi kapsayan fotoğraflardan oluşmaktadır. Sergi her gün 10.00- 18.00 saatleri arası gezilebilir.

Aybastı-Kabataş Kurultayı Yaz Okulu Başlıyor…

12 Temmuz 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

Aybastı-Kabataş Kurultayı yaz okulu 14-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. Aybastı ve Kabataş İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içinde gerçekleşirlen yaz okulu programı Anadolu, Ordu ve Dumlupınar ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından yürütülecektir. Yapılan çalışmalar kurultay web sitesi  üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Aybastı ve Kabataş’tan ilköğretim 5-8 sınıflara  yönelik olarak yürütülecek yaz okulu çalışmaları aşağıdaki program kapsamında yapılacaktır;

Çalışmalar hergün saat 10.00′da başlayacak ve sat 15.00 bitecektir.

14 Temmuz 2009 Salı, Perşembe Yaylası Kurultay Çadırı(Açılış)

15-20 Temmuz 2009 Aybastı Havluiçi Yatılı Bölge Okulu

21 Temmuz 2009 Perşembe Yaylası Kurultay Çadırı(Kapanış), Katılım Belgelerinin Dağıtılması

Yaz Okulu Çalışmaları yapılacak alanlar;

F İletişim,

FSeramik,

FRitim grubu

FSpor

FFotoğraf

FResim

FBilgisayar

10. Aybastı-Kabataş Kurultayı Yapılıyor…

12 Temmuz 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

10.Aybastı-Kabataş Kurultayı 21 Temmuz 2009, Salı günü saat 10.30′daPerşembe Yaylası Kurultay çadırında yapılacaktır. Kurultayda bu yıl ele alınacak konu “Yerel Değerler ve Yayla Turizmi”dir. Konu ile igili uzmanlar gelecek,  bilgi ve görüşlerini Aybastı ve Kabataşlı halkımızla paylaşacak, konu detaylı olarak tartışılacaktır. Ayrıca bölgenin planlamasına ışık tutacak farlı disiplinlerden bilim insanlarından luşan bir  bilim heyetide oluşturulmuştur. Bilim heyeti 19-22 temmuz tarhleri arasında yörede kapsamlı bir incelemede bulunacak, halkla ve sivil toplum kuruluşları ile görüş alış verişinde bulunacaktır. Ayrıca kurultay da konu ayrıntılarıyla tartışılacaktır. Bilim Heyeti 22 Temmuz 2009 günü yapacağı çalıştay ile konuyu bir rapora bağlayacaktır. Hazırlanacak rapor görüş ve öneriler için kurulktay web sitesinde iki ay süre ile yayınlanacaktr. Süre sonunda  görüş ve öneriler dikkate alınarak bilim heyeti tarafından nihai rapor hazırlanacaktır.

Kurultay programı için lütfen tıklayınız

 10. Aybastı-Kabataş Kurultayı Programı