İstanbul’da Fotoğraf Sergisi Açıldı…

17 Mayıs 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

10. Aybastı-Kabataş Kurultayı çalışmaları kapsamında İstanbul’da Bahçelievler Belediyesi  Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezinde  yöremizle ilgili 60 fotoğraftan oluşan “Maviden Yeşile” fotoğraf sergisi açılmıştır. Doç Dr Ertuğrul ALGAN tarafından  yaklaşık iki yıl sürdürülen çalışmalar sonucu hazırlanan fotoğraf sergisi büyük ilgi görmüştür. Fotoğraf sergisi 22 Temmuz 2009 tarihinde Perşembe Yaylası Kurultay Çadırı Sergi Salonunda tekrar açılacaktır.

10. Kurultay İstanbul Hazırlık Toplantısı Yapıldı…

17 Mayıs 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

10 Aybastı-Kabataş Kurultayı hazırlık toplantısı İstanbul Bahçelievler Belediyesi Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya dernek yöneticileri ile Aybastı ve Kabataşlı hemehrilerimiz katılmışlardır. Toplantıya önemli sayıda katılım sağlanmıştır. Toplantıda katılımcılar   Aybastı ve Kabataşın genel sorunları ve çözüm yolları konsunda görüşlerini belirttiler.Toplantıda ayrıca  22 Temmuz 2009 tarihinde yapılacak kurultay konusu ve  mavi yemiş ile öğrenci kulüplerinin Perşembe Yaylasındaki kurultay çadırında  yapacakları çalışmalar konusu gündeme gelmiş ve görüşler ve öneriler belirtilmiştir. Toplantı açılış sunuşunu için lütfen tıklayınız. 10. Kurultay İstanbul Hazırlık Toplantısı Sunum

İstanbul’da Fotoğraf Sergisi Açılıyor..

02 Mayıs 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

Kurultay çalışmaları kapsamında hazırlanan fotograf sergisi İstanbulda açılıyor. “Maviden Yeşile” adlı fotograf sergisi 10 Mayıs 2009 Pazar günü saat 18.00′de Bahçelievler  Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde açılıyor. Yöremizle ilgili fotograflardan oluşan  sergi kültür merkezinde gezilebilir.

10. Kurultay İstanbul Hazırlık Toplantısı Yapılıyor…

02 Mayıs 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

10. Aybastı Kabataş Kurultayı Hazırlık Toplantısı 10 Mayıs 2009 Pazar günü saat  18. 00′de Bahçelievler  Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacaktır. Kurultay hazırlık toplantısı kurultay web sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır. Toplantıda 22. Temmuzda yapılacak çalışmalarının değerlendirilmesi yapılacak ve İstanbuldaki Aybastılı ve Kabataşlıların görüş ve önerileri alınacaktır.