Görüş ve Öneriler

10 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Görüş ve Öneriler

Aybastı Kabataş Kurultayı Hakkında Görüş ve Önerilerinizi Burdan Belirtebilirsiniz.

Kurultay Web Sitesi Yayında…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

Aybastı-Kabataş Kurultay web sitesi yayına başlamıştır. Kurultay ile ilgili duyurular ve çalışmalar web sitesinde yayınlanacaktır.

Ayrıca web sitesinden belgesel izlenebilecek ve kurultay kitapları E-kitap olarak okunabilecektir.

Diğer yandan Mart ayından itibaren web sitesi üzerinden  canlı konferanslar düzenlenecektir.  

Web istesinde  diğer bir yeni alan ise Forum kısmıdır. Bu alanda   belirlenen bir konu üzerine  görüş ve öneriler belirtilebilecektir.

Web sitesi Küçükyakalılar Derneği tarafından yaptırılmıştır.

Belgesel DVD Olarak Çoğaltıldı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

Anadolu Üniversitesi televizyonu TVA tarafından çekilen “Denizi Yaylaya Kavuşturan Jipler” belgeseli DVD olarak çoğaltılmıştır. Belgesel yöremizin tanıtımı açısından büyük önem arzetmektedir. Belgesel 9. Kurultay kitabı ile birlikte verilecektir. Belgesel aynı zamanda kurultay web sitesinde yayınlanmaktadır ve izlenebilecektir. DVD çoğaltımı Küçükyakalılar Derneği tarafından yapılmıştır.

9. Aybastı-Kabataş Kurultay Kitabı Yayınlandı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

17 Temmuz 2008 tarihinde Perşembe Yaylası Kurultay çadırında toplanan 9. Aybastı-Kabataş Kurultayında sunulan bildiriler kitap olarak yayınlandı. Kitap dağıtımı ileri bir tarihte yapılacaktır. Kitap E-kitap olarak kurultay web sitesinden okunabilir. Kurultay kitabı Küçükyakalılar Derneği tarafından bastırılmıştır.  

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Perşembe Yaylasında Yapıldı….

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı 17 Temmuz 2008 tarihinde Perşembe Yaylası Kurultay çadırında yapılmıştır.  ” Yörenin Ekolojik ve Endüstriyel Potansiyeli ve Stratejilerinin Değerlendirilmesi” kurultay konusu olarak belirlenmiştir. Anadolu Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Hecettepe Üniversitesi ve  Başkent Üniversitesinden öğretim üyelerinin katıldığı kurultayda bildirilerini sunmuş ve konu hakkında görüşlerini halkımızla paylaşmışlardır. Kurultayda sunulan bildiler ileride kitap haline getilecek ve bastırılacaktır. Kurultay bildirgesi için lütfen yıklayınız. 9.Aybastı Kabataş Kurultay Bildirgesi

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Ankara Toplantısı Yapıldı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Ankara toplantısı 15 Haziran 2008 tarihinde Ankara Aybastılılar Derneğinde yapıldı. Katılımcıların önemli görüşler belirttikleri toplantı ileriki tarihlerde yapılmaya devam edilecektir. Toplantı ile ilgili rapor için lütfen tıklayınız. 9.Aybastı Kabataş Kurultayı Ankara Toplantısı

9. Aybastı-Kabataş Kurultay Bilim Kurulu Toplantısı Yapıldı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Bilim Kurulu toplantısı 17 Mayıs 2008 tarhinde Ordu Üniversitesinde yapılmıştır. Ordu Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen kurultay bilim kurulu  toplantısı  6 saat sürmüştür. Toplantıda bilim adamları yöremizle ilgili önemli fikirler geliştirmiş ve görüşlerini belirtmişlerdir.  Ordu Üniversitesi, yörenin bir üniversitesi olarak, yörenin sorunları ile yakından ilgilenmektedir. Kurultay çalışmalarımıza verdikleri katkı ve destekten dolayı teşekkür ederiz. Ordu Üniversitesindeki bilim kurulu toplantısı raporuiçin lütfen tıklayınız.  9.Aybastı Kabataş Kurultayı Bilim Kurulu Toplantısı

9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Kufstein Toplantısı Yapıldı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

 

7 Şubat 2008 tarihinde 9. Aybastı-Kabataş Kurultayı Avusturya Kufstein toplantısı yapıldı. Kurultayın amacı yurtiçive yurtdışında yaşayan tüm Aybastı ve Kabataşlılara ulaşmaktır. Bu amaçla ilk defa Kufsteinda bir toplantı yapılmıştır. İlerleyen zamanlarda yurtdışında hazırlık toplantılarını yurtdışında yapmaya devam edilecektir.  Kufstein toplantısı raporunu okumak için lütfen tıklayınız. 9.Aybastı Kabataş Kurultayı Kufstein Toplantısı

Belgesel Film Çalışması Tamamlandı….

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

 

Anadolu Üniversitesi televizyonu TVA tarafından çekilen belgesel film tamamlandı. Belgeselin ilk gösterimi de 21 Haziran 2008 tarihinde Perşembe Yaylasında Kurultay çadırında yapıldı. Belgesel ileride DVD olarak çoğaltılacak ve kurultay kitabı ile birlikte verilecektir.

8. Aybastı-Kabataş Kurultay Kitabı Yayınlandı…

08 Şubat 2009 Yazan  
Kategori Duyurular - Haberler

2-3 Temmuz 2008 tarhinde yapılan 8.Aybastı-Kabataş Kurultayı kitabı yayınlandı. Anadolu, Hacettepe, Ordu, Ondokuz Mayıs, Atatürk Üniversitelerinden bilim adamlarının  yöremiz değerlerini içeren  16 bildirisi ve diğer bilgileri içeren kitap 298 sayfadır. Kitap E-kitap olarak kurultay web sitesinden okunabilir.  

Sonraki yazılar »